środa , 11 lipca 2012 r.
Zaproponuj newsa!

Koncert na dachu w Klubie Kultury

Między innymi piosenki Seweryna Krajewskiego i Agnieszki Osieckiej zaśpiewa kwartet Rampa na dachu Klubu Kultury Saska Kępa (ul. Brukselska 23). Nowe aranżacje popularnych przebojów usłyszymy dzisiaj, 11 lipca, o godzinie 20:00. Wstęp wolny!

Tytuł koncertu "Podobasz mi się bardzo" warszawskiego kwartetu zainspirowany został piosenką Seweryna Krajewskiego. Podczas występu usłyszymy znane wszystkim melodie. To m.in. "Dwudziestolatki", "Nikt na świecie nie wie", "Autobusy zapłakane deszczem" czy "Samba Sikoreczka".

Koncert to już kolejne spotkanie z muzyką w amfiteatrze na dachu otwartego w zeszłym roku klubu. W maju tego roku wystąpiła w nim warszawska orkiestra Sinfonia Varsovia.

Kwartet Rampa założyli śpiewający aktorzy warszawskiego teatru o tej samej nazwie. To Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Grzegorz Kucias oraz Stefan Każuro. Zadebiutowali w 1992 roku na gali Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Od tej chwili nieustannie uczestniczą w kolejnych edycjach Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, współpracując m.in. z Laco Adamikiem i Andrzejem Strzeleckim. Uczestniczyli również w operowym projekcie Teatru Wielkiego w Warszawie - "Tides and Waves", którego premiera miała miejsce w Barcelonie. W 1995 roku Zbigniew Górny zaprosił muzyków do Gali Piosenki Biesiadnej, a także cyklu programów telewizyjnych "Co nam w duszy gra".

W ciągu 20 lat istnienia zespołu artyści odwiedzili m.in. Chicago czy Nowy Jork. Śpiewali także na koncercie Dnia Polskiego podczas wystawy EXPO 2005 w Japonii. W 2009 roku wydali płytę "Spoko spoko" z piosenkami Wojciecha Młynarskiego.

Tagi: klub kultury, koncert, ulica Brukselska,

Zobacz również

 Coldplay na Narodowym i utrudnienia

Coldplay na Narodowym i utrudnienia

czwartek, 15.06.2017 9

W niedzielę 18 czerwca na stadionie PGE Narodowym wystąpi zespół Coldplay. Będą zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej. [...]

„Cztery pory życia”

„Cztery pory życia”

środa, 22.03.2017 20

W sobotę 25 marca – w Dzień Świętości Życia, w Parafii MB Nieustającej Pomocy, przy ul. Alfreda Nobla 16 odbędzie się koncert PRO-LIFE oratorium „Cztery pory życia”. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama