piątek , 13 stycznia 2012 r.
Zaproponuj newsa!

Dyskusyjny Klub Filmowy "Różni ludzie, różne światy"

Otwieracz jest projektem Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym "Dalej Razem", realizowanym przez zespół młodych warszawskich aktywistów: psychologów, terapeutów, animatorów kultury i artystów. Projekt Otwieracz to przestrzeń wymiany umiejętności. Głównym założeniem jest odnalezienie w każdym jakiegoś talentu, podkreślenia jego umiejętności czy pasji. Otwieracz stwarza możliwość dzielenia się wiedzą z innymi osobami.

Każdy drugi dzień kwietnia to światowy Dzień Autyzmu. W związku z tym w terminie 1-2 kwietnia w ramach projektu Otwieracz w wielu miejscach Warszawy odbędą się warsztaty, spotkania, wystawy z których dochód zostanie przeznaczony na budowę profesjonalnego ośrodka dla osób z autyzmem i ich rodzin w Zielonej Górze.

- reklama -
Oprócz tego wydarzenia w ramach projektu ruszają projekcje filmowe i inne ciekawe spotkania. W najbliższy piątek zaczyna się cykl projekcji poświęcony odmienności w kinie. Podczas spotkań prezentowane będą filmy fabularne i dokumentalne, podejmujące tematykę wielokulturowości, migracji, niepełnosprawności, mniejszości seksualnych i inne. Każda projekcja jest połączona z dyskusją z udziałem zaproszonych gości - twórców, praktyków z danej dziedziny oraz filmoznawców.

Jako pierwszy film zostanie zaprezentowany film "Czarny balonik", australijski obraz z 2008 roku, w reżyserii Elissy Down. Film portretuje życie rodziny, w której skład wchodzi chłopiec z autyzmem. Obraz nagrodzony Kryształowym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie w 2008 roku. W rolach głównych: Rhys Wakefield, Luke Ford, Toni Collette, Erik Thomson.

Termin spotkania:
Piątek, 13 stycznia, godz. 19:00
Genewska 30
Wstęp wolny!

Tagi: dzieci, kino, kultura, otwieracz, ulica Genewska,

Zobacz również

Festiwal Kultury Greków Polskich na Saskiej Kępie

Festiwal Kultury Greków Polskich na Saskiej Kępie

środa, 25.10.2017 8

W dniach 14 – 16 października w naszym saskokępskim PROMie Kultury odbyła się kolejna edycja Festiwalu Kultury Greków Polskich. Na zgromadzonych czekało moc atrakcji między innymi koncerty, warsztaty tańców ludowych, a także potańcówki. [...]

Piknik rodzinno-sąsiedzki w SP 143

Piknik rodzinno-sąsiedzki w SP 143

środa, 07.06.2017 8

Zapraszamy na Piknik rodzinno-sąsiedzki, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 143 przy Al. Stanów Zjednoczonych 27 już w najbliższy piątek w godzinach 16-20. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama