czwartek , 8 grudnia 2011 r.
Zaproponuj newsa!

Wyjątkowa sztuka w Café Baobab i Szperando

The Alternative Fuel of Friendship to projekt Jackie Sumell realizowany w czasie pobytu twórczego w ramach programu A-I-R Laboratory w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Współpracując z innymi artystami stara się pokazać, co dzieje się z ich pracą, jeżeli jest ona motywowana jedynie chęcią podarowania jej - bliskim, przyjaciołom lub nieznajomym.

Sumell wzywa do odrzucenia paradygmatu instytucji i rynku sztuki na rzecz nieskrępowanej regułami pracy twórczej, której siłą napędową ma być wspólnota oparta na przyjaźni. Artystów sytuuje na pozycji pionierów zmiany społecznej, niosących kreatywne rozwiązania światu ogarniętemu kryzysem.

- reklama -
Wydarzenie będące zwieńczeniem projektu odbędzie się na Saskiej Kępie już w najbliższą sobotę 10 grudnia. Wezmą w nim udział obecni rezydencji A-I-R Laboratory: Susanne Bürner, Martin Falck, Vaclav Magid, Miya Masaoka, Sara Kaaman - proponując interwencje w przestrzeni sklepu Szperando w godz 18.00-20.00, ul. Berezyńska 24 oraz Café Baobab godz. 20.00-21.00, ul. Francuska 31.

Amerykańska artystka Jackie Sumell w swojej pracy twórczej zaciera granice między sztuką i społecznym aktywizmem, prowokując wydarzenia i spotkania, do których w innych okolicznościach prawdopodobnie nigdy by nie doszło. Jej projekt zatytułowany The House That Herman Built powstaje od 2003 roku we współpracy z Hermanem Wallacem, który od ponad trzydziestu lat przebywa w celi o zaostrzonym rygorze. Intensywna wymiana korespondencji, sporadyczne spotkania i rozmowy telefoniczne między artystką i więźniem doprowadziły do wybudowania domu, o jakim marzył Herman.

Organizatorzy: CSW Zamek Ujazdowski, A-I-R Laboratory. We współpracy z Location One, dzięki wsparciu Trust for Mutual Understanding.

Tagi: ulica Berezyńska, ulica Francuska,

Zobacz również

Wydział Ochrony Środowisk zaprasza na spotkanie edukacyjne dotyczące ratowania drzew Saskiej Kępy

Wydział Ochrony Środowisk zaprasza na spotkanie edukacyjne dotyczące ratowania drzew Saskiej Kępy

wtorek, 17.10.2017 9

Spotkanie rozpoczynamy w dniu 21.10.2017 r. o godz. 10.00, przy skrzyżowaniu ul. Francuskiej i ul. Obrońców, przy pomniku Agnieszki Osieckiej. [...]

Ratujmy drzewa na Saskiej Kępie

Ratujmy drzewa na Saskiej Kępie

czwartek, 28.09.2017 31

Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Praga-Południe Urzędu m.st. Warszawy zaprasza na terenowe spotkanie edukacyjne z arborystą, dotyczące ratowania drzew Saskiej Kępy. Spotkanie rozpoczynamy w dniu 30.09.2017 r. o godz. 11.00, przy skrzyżowaniu ul. Francuskiej i ul. Obrońców, przy pomniku Agnieszki Osieckiej. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama