poniedziałek , 21 listopada 2011 r.
Zaproponuj newsa!

Po spotkaniu z "Plonem"

Już kolejny raz powracamy do tematu rzeźby "Plon", od początku śledzimy inicjatywę ratowania rzeźby. Niedawno zapraszaliśmy Was na oficjalne odsłonięcie rzeźby, a teraz chcemy w kilku słowach podsumować to wydarzenie.

Na spotkaniu "Pod plonem" zebrały się tłumy, prawie 200 osób. Tak duże zainteresowanie było pozytywnym zaskoczeniem przede wszystkim dla Pani Ewa Brykowskiej-Linieckiej: graficzki z Saskiej Kępy, inicjatorki ratowania rzeźby "Plon". Uratowanie tej rzeźby to początek odnawiania innych rzeźb związanych z Saską Kępą. Spotkanie zakończyło się wycieczką po ulicy Katowickiej, prowadzoną przez historyka sztuki Hannę Farynę-Paszkiewicz. Takie spotkania naprawdę dają nadzieję na to, że wspólnymi siłami możemy dbać o Saską Kępę i odnawiać ją.

Burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski, podkreślał, że jest to zasługa mieszkańców Saskiej Kępy i należy im się duża pochwała. Koszt prac przy odrestaurowaniu rzeźby wyniósł 50 tys. zł. 30 tys. zł przeznaczone zostały z dotacji miasta, reszta natomiast pochodzi od Fundacji Teresy Sahakian i z ulicznej zbiórki zorganizowanej w maju podczas Święta Saskiej Kępy.

Dla przypomnienia więcej o rzeźbie można przeczytać w naszych poprzednich artykułach o rozpoczęciu projektu "Wokół Plonu" oraz postępowaniu prac nad odbudową rzeźby.

Tagi: plon,

Zobacz również

Prace na skwerze przy Plonie - apel o pomoc

Prace na skwerze przy Plonie - apel o pomoc

czwartek, 20.03.2014 42

Stworzona w 1947 roku płaskorzeźba "Plon" doczekała się w ostatnich latach renowacji. 14 lipca 2011 roku odbyło się uroczyste odsłonięcie Plonu - dzieła autorstwa Jerzego Jarnuszkiewicza. [...]

Tożsamość Saskiej Kępy

Tożsamość Saskiej Kępy

niedziela, 02.06.2013

W ramach „Święta Saskiej Kępy”, zapraszamy na wydarzenia artystyczno‐kulturalne prezentowane pod wspólnym hasłem „Tożsamość Saskiej Kępy” a także do wsparcia kolejnego etapu działań „Wokół Plonu”. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Napisz do nas!

Zaproponuj newsa