środa , 10 sierpnia 2011 r.
Zaproponuj newsa!

Oddaj krew i idź do ZOO

Wakacje to okres, w którym wielu stałych dawców wyjeżdża na wakacje, a jednocześnie jest to czas wzmożonej liczby wypadków. Aby uzupełnić niedobory krwi przygotowano akcję, w której dawcy krwi oprócz standardowych słodkości otrzymają kupony promocyjne do zoo.

Niedobór krwi dotyczy w szczególności grup występujących rzadziej 0 Rh-, A Rh-, B Rh- i AB Rh-. Mniejsze kłopoty są z grupami plusowymi, ale ogólnie krwi jest mało, dlatego każda osoba, która zgłosi się, aby oddać krew jest bardzo ważna dla szpitali. W wakacje do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zgłasza się ok. 20-50 os. mniej niż w pozostałych miesiącach. Dlatego w lato krew wydawana jest do szpitali już dwa, trzy dni po pobraniu.

Dzięki współpracy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z dyrekcją zoo dla dawców przygotowana została dodatkowa zachęta. Na każdego, kto odda krew przy ul. Saskiej 63/75 do 30 września, oprócz standardowego zestawu ośmiu czekolad, batona i soku czekać będą kupony promocyjne do ogrodu zoologicznego. Kupon przeznaczony jest dla dwóch osób, z których jedna odwiedza zoo za darmo.

Pamiętajcie, że dawcą może zostać osoba w wieku od 18 do 65 lat. Ponadto dawcami nie mogą być osoby, które, wróciły z wakacji z krajów, w których stwierdzono przypadki występowania chorób przenoszonych drogą przetoczenia krwi. Więcej na temat przeciwwskazań przeczytasz na stronie: www.rckik-warszawa.com.pl w zakładce "Zostań krwiodawcą".

Tagi: stacja krwiodawstwa,

Dołącz do naszej społeczności

Napisz do nas!

Zaproponuj newsa