POMIAR NA ŻYWO (ulica Zwycięzców)
19 aktualna temperatura 0°C
ciśnienie 1017 hPa pm2.5 12 μg/m3
wspaniałe powietrze! wilgotność 69% pm10 16 μg/m3
środa , 6 grudnia 2017 r. , Michał
Zaproponuj newsa!

Mierzymy jakość powietrza na Saskiej Kępie!

To mgła czy smog...? Teraz już nie musisz się nad tym zastanawiać, możesz to po prostu sprawdzić na naszej stronie! Miło nam poinformować, że dzięki wpływom uzyskanym z reklam zakupiliśmy czujnik Airly, który już mierzy poziom zanieczyszczenia powietrza na Saskiej Kępie.

Smog jest plagą polskich miast, jednak problem ten nie doczekał się jeszcze poważnego potraktowania odpowiadającego skali zagrożeń. Niestety wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie ludzkie nie jest uwzględniany w planach rozwoju miast – wciąż zabudowywane są kanały przewietrzania, wydawane są zgody na powstawanie tras o dużym natężeniu ruchu w pobliżu miejsc zamieszkałych przez ludzi, brakuje także akcji edukacyjnych w tym zakresie. Na szczęście pojawiają się oddolne inicjatywy, które dają szanse na poprawę sytuacji. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest szerzenie świadomości wśród ludzi na temat zagrożeń płynących z oddychania zanieczyszczonym powietrzem oraz umożliwienie lokalizacji źródła problemu.

Zainstalowany przez nas system Airly zbiera, przetwarza i interpretuje dane w czasie rzeczywistym. Następnie na ich podstawie na mapie online oznacza informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę i wilgotność powietrza, a także ciśnienie atmosferyczne. Sprzęt pozwala na uzyskanie bardzo dokładnych danych na wąskim obszarze. Nie czekaj i sprawdź jakość powietrza na naszej stornie!

Oczywiście sam system nie sprawi, że smog zniknie z Saskiej Kępy, ale wierzymy, że świadomość mieszkańców zmobilizuje wszystkich do działania. Wiedząc, jakim powietrzem oddychamy, może częściej pojedziemy do pracy komunikacją miejską zamiast samochodem, może zrezygnujemy z najtańszego paliwa, zaczniemy segregować śmieci czy pomyślimy o zmianie opału?

Nasze starania o zainstalowanie czujnika mierzącego jakość powietrza w naszej okolicy zakończyły się sukcesem. Cieszymy się, że na ten cel mogliśmy przeznaczyć fundusze zebrane z reklam w naszym serwisie, a to wszystko dzięki Wam – aktywnym użytkownikom naszego serwisu!

Tagi: airly, pomiar, powietrze, smog, ulica Zwycięzców, zanieczyszczenie,

Zobacz również

Na Saskiej Kępie wylądował… samolot pasażerski!

Na Saskiej Kępie wylądował… samolot pasażerski!

poniedziałek, 30.10.2017 157

Chwyć stery w swoje ręce i poczuj się jak pilot linii lotniczych! Na Saskiej Kępie wystartował AirPoint - Symulator Lotu oraz pierwsza stacjonarna galeria WarsawGiftShop! To najbardziej odlotowe miejsce w Warszawie! [...]

Rury w Kanele Wystawowym już nie ma, ale pozostał bałagan

Rury w Kanele Wystawowym już nie ma, ale pozostał bałagan

wtorek, 25.04.2017 22

Nowopowstający apartamentowiec przy ulicy Zwycięzców 63 od samego początku budził wiele kontrowersji. Deweloper nie zrażając się żadnymi skargami ani wręcz zakazami dalszej budowy, kontynuował swoją pracę. Po kilkumiesięcznej walce o demontaż rury, która odprowadzała brudną wodę do Kanału Wystawowego, inwestor „łaskawie” ją rozmontował. Niestety sposób w jaki rozbiórka ta została przeprowadzona pozostawia wiele do życzenia, bowiem na miejskiej działce pozostał okropny bałagan. [...]

Ważne tematy

Reklama