sobota , 18 marca 2017 r. , Paulina
Zaproponuj newsa!

Znamy decyzje sądu odnośnie zrzutu wody do Kanału Wystawowego

Urząd dzielnicy Praga Południe poinformował o decyzji sądu odnośnie sprawy pompowania wody do Kanału Wystawowego. Czy deweloper zastosował się do tego orzeczenia?

Budowa nowej inwestycji przy ulicy Zwycięzców 63 od samego początku budziła wiele wątpliwości. Najbardziej oburzył wszystkich fakt, że deweloper mimo wręcz natychmiastowej reakcji mieszkańców a także zarządu dzielnicy, odprowadza wodę do pobliskiego kanałku. Z rury wydobywa się woda o charakterystycznej brunatno-pomarańczowej barwie oraz wokół niej skupia się dość sporo piany. Warto zaznaczyć, że Kanał Wystawowy zamieszkiwało wiele gatunków zwierząt. Teraz rzadko nawet można spotkać kaczki, które kiedyś tak liczne pływały po naszym kanałku. Jedynie pojedyncze mewy krążą nad niegdyś tak różnorodnym przyrodniczo kanałkiem.

Mimo zgłoszenia sprawy do prokuratury i nadzoru budowlanego, który nakazał natychmiastowe wstrzymanie tej inwestycji z powodu braku odpowiednich zezwoleń, budowa nadal trwa w najlepsze tak jak i pompowanie wody do Kanału Wystawowego. Dlatego też urząd dzielnicy złożył pozew do Sądu Rejonowego Pragi Południe o ochronę naruszonego posiadania a także wniosek o zabezpieczenie. Sąd wydał wyrok o zaprzestaniu przez inwestora wspomnianej budowy, zrzutu wody do kanałku. Deweloper zapoznał się już z decyzją, ale czy się do niej stosuje? Oczywiście nie. Mimo orzeczenia sądu i groźby nasłania policji, woda z budowy nadal trafia do Kanału Wystawowego. Czy istnieje szansa powstrzymanie tego? Czas pokaże. Chętnie zapoznamy się z Waszymi opiniami na ten temat. Sprawa coraz większego zanieczyszczenia Kanału Wystawowego jest niezwykle poważna, dlatego istotne jest nagłaśnianie tej sprawy.

Tagi: Kanał Wystawowy, budowa, sąd, ulica Zwycięzców,

Zobacz również

Na Saskiej Kępie wylądował… samolot pasażerski!

Na Saskiej Kępie wylądował… samolot pasażerski!

poniedziałek, 30.10.2017 155

Chwyć stery w swoje ręce i poczuj się jak pilot linii lotniczych! Na Saskiej Kępie wystartował AirPoint - Symulator Lotu oraz pierwsza stacjonarna galeria WarsawGiftShop! To najbardziej odlotowe miejsce w Warszawie! [...]

Rury w Kanele Wystawowym już nie ma, ale pozostał bałagan

Rury w Kanele Wystawowym już nie ma, ale pozostał bałagan

wtorek, 25.04.2017 22

Nowopowstający apartamentowiec przy ulicy Zwycięzców 63 od samego początku budził wiele kontrowersji. Deweloper nie zrażając się żadnymi skargami ani wręcz zakazami dalszej budowy, kontynuował swoją pracę. Po kilkumiesięcznej walce o demontaż rury, która odprowadzała brudną wodę do Kanału Wystawowego, inwestor „łaskawie” ją rozmontował. Niestety sposób w jaki rozbiórka ta została przeprowadzona pozostawia wiele do życzenia, bowiem na miejskiej działce pozostał okropny bałagan. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama