piątek , 3 lutego 2017 r. , Paulina
Zaproponuj newsa!

Znamy już listę zgłoszonych pomysłów w ramach projektu budżetu partycypacyjnego

23 stycznia 2017 roku minął termin zgłaszania pomysłów, które wezmą udział w głosowaniu o sfinansowanie w ramach budżetu partycypacyjnego Miasta Stołecznego Warszawy. Na Saskiej Kępie zgłoszono aż 35 projektów!

Jak co roku mieszkańcy wszystkich dzielnic Warszawy mieli okazję podzielić się swoimi pomysłami odnośnie chęci wprowadzenia zmian w swoim otoczeniu. Jak się okazało na rok 2018 napłynęła rekordowa ilość zgłoszeń, czyli 2773 a na samej Saskiej Kępie było ich aż 35! Jak zwykle mieszkańcy wykazali się pomysłowością oraz kreatywnością . Zgłoszono m.in. EKO parking na działkach( koszt 230 tyś.), rewitalizacja skwerów wzdłuż ulicy Lotaryńskiej (koszt 216 900) a także szlak przyrodniczy po Saskiej Kępie (koszt 12 300). Dla rodzin z małymi dziećmi przypadnie zapewne pomysł „Rodzinnie na Saskiej Kępie – zajęcia, warsztaty, spacery i gra miejska”. To nie tylko okazja do spędzenia czasu aktywnie i kreatywnie w rodzinnym gronie, ale również i pokazanie najmłodszym, że zarówno przy czytaniu jak i liczeniu można się świetnie bawić. Koszt tego projektu wynosi 36 600 zł. Dla młodzieży także coś się znajdzie. „MAL – Praskie Centrum Aktywnej Młodzieży” (koszt 164 980) oraz „Gazeta Młodych –PRASKI ŚWIERSZCZ” (koszt 18 500) byłyby idealnym dla nich rozwiązaniem w chwilach wolnych od szkoły.

Wiele pomysłów dotyczyło zieleni na naszej Saskiej Kępie. Zgłoszono pomysł „Bezpieczna i zielona ulica Francuska” (koszt 85 tyś.) a także o rewitalizację zieleni przy ulicy Saskiej (koszt 223 630) oraz stworzenie łąki kwietnej przy ulicy Jakubowskiej (21 tyś.). Niezwykle ciekawym projektem dla osób w każdym wieku jest również „Bulodrom – zielony skwer rekreacyjny przy Domu Kultury PROM na Saskiej Kępie”. Projekt ten zakłada stworzenie nowoczesnego miejsca, w którym można zarówno odpocząć jak i zaznać trochę ruchu w strefie rekreacji. Koszt tej inwestycji wynosi 83 522 zł.

To tylko część pomysłów, jakie padła od saskokępskich mieszkańców. Więcej propozycji znajduje się tutaj.

Od 1 do 18 marca będą odbywały się spotkania dyskusyjne. Będzie to doskonała okazja do porozmawiania o danych propozycjach z innymi zainteresowanymi jak i samymi autorami pomysłów.

Tagi: budżet pratycypacyjny, dzielnica, pomysły,

Zobacz również

Turystyczna trasa na orientację

Turystyczna trasa na orientację

poniedziałek, 22.08.2016 77

Jeśli mieszkacie na Saskiej Kępie od dawna lub dopiero co się tutaj przeprowadziliście, polecamy Wam wzięcie udziału w Turystyczno-Rekreacyjnej Imprezie na Orientację. Dzięki niej z pewnością dowiecie się czegoś nowego o swojej dzielnicy. Dla turystów zabawa jest ciekawym sposobem na poznawanie miasta z niecodziennej perspektywy. [...]

Kanał Wystawowy stanie się wizytówką Saskiej Kępy

Kanał Wystawowy stanie się wizytówką Saskiej Kępy

sobota, 27.02.2016 144

Urząd Dzielnicy Praga Południe ogłosił przetarg na realizację jednego z projektów w ramach Budżetu Partycypacyjnego w 2016 roku, mianowicie przebudowę traktu spacerowego nad Kanałem Wystawowym. Projekt nosi nazwę „Kanał Wystawowy - wizytówką Saskiej Kępy”. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama