środa , 14 grudnia 2016 r. , Paulina
Zaproponuj newsa!

Dwa nominowane obiekty z Saskiej Kępy do prestiżowej Nagrody Architektonicznej m.st. Warszawy

7 grudnia 2016 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagrody Architektonicznej miasta stołecznego Warszawy. Wśród nominowanych były dwa obiekty z naszej Saskiej Kępy: PROM Kultury Saska Kępa oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr. 2 „Jordanek”.

Nagroda Architektoniczna wyróżnia wybitnych architektów, którzy wykazali się w swoich projektach kreatywnością, funkcjonalnością i innowacyjnością. Również ich koncept powinien charakteryzować się wysokim poziomem rozwiązań przestrzennych. W tym roku miały miejsce dwie edycje. W pierwszej z nich nagrodzono budynki wykonane w latach 2001 – 2014. W ramach tej edycji wręczono po trzy nagrody z siedmiu kategorii. Z kolei w drugiej edycji ocenione zostały obiekty, które były oddane do użytku w 2015 roku. Przyznawano także po jednym wyróżnieniu z każdej kategorii oraz dodatkowo wręczono Grand Prix, które otrzymała wystawa „Spór o Odbudowę” zorganizowana przez festiwal „Warszawa w budowie 7”. Sami mieszkańcy również mogli wybrać swojego faworyta i przyznać mu wyróżnienie. W tym roku otrzymała je rozbudowa oraz modernizacja Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy mieszcząca się przy ulicy Koszykowej 26/28.

Możemy się pochwalić, że aż dwa obiekty z naszej pięknej Saskiej Kępy zostały docenione i nominowane do tej prestiżowej nagrody: PROM Kultury Saska Kępa a także Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Jordanek”. Niestety nie zdobyły żadnego wyróżnienia, ale sam fakt zgłoszenia tych budynków do plebiscytu może być powodem do dumy. Wszystkim laureatom Nagrody Architektonicznej zostały wręczone dyplomy oraz statuetki a na każdym wyróżnionym budynku zostanie umieszczona specjalna tablica informacyjne. Plebiscyt ten będzie odbywał się każdego roku. W przyszłym roku wyróżnione zostaną budynki zrealizowane i oddane do użytku w 2016 roku. Głównym organizatorem i fundatorem tego konkursu jest Prezydent m.st. Warszawy. Nagroda została przyznana we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Tagi: Centrum Kultury PROM, Jordanek, Ognisko Pracy pozaszkolnej, architektura, nagroda,

Zobacz również

„Drewniaka” w Jordanku już nie ma

„Drewniaka” w Jordanku już nie ma

czwartek, 09.02.2017 226

Od kilku dni na miejscu „drewniaka” w Jordanku na naszej Saskiej Kępie można zobaczyć jedynie gruzy. Ten znany od pokoleń budynek został oficjalnie zburzony i przeszedł do historii. [...]

XII Międzynarodowe Biennale Ceramiki Stowarzyszenia KERAMOS „Kolor”

XII Międzynarodowe Biennale Ceramiki Stowarzyszenia KERAMOS „Kolor”

czwartek, 19.01.2017 5

11 stycznia odbył się wernisaż międzynarodowej wystawy ceramiki Stowarzyszenia Artystów Ceramików Keramos. Otwarcie odbyło się w naszym PROMIE Kultury przy ul. Brukselskiej 23. Wystawę będzie można oglądać do 1 lutego 2017 roku. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama