sobota , 26 listopada 2016 r. , Paulina
Zaproponuj newsa!

Przez zatoczkę do szkoły – droga bezpieczna dla dzieci?

Dzieciaki uczęszczające do Zespołu Szkół nr 84 mają nie lada drogę do przebycia. Z jednej strony ruchliwe rondo, z kolei drugiej zatoczkę autobusową, zatem czy są bezpieczne?

Kiedyś skrzyżowanie Zwycięzców z Międzynarodową było dość niebezpieczne. Często zdarzały się wypadki, stłuczki i potrącenia. Na szczęście z biegiem lat zrobiono rondo, dzięki któremu zdecydowana większość kierowców zrzuca nogę z gazu. Był to dobry ruch, gdyż rondo znajduje się w pobliżu szkoły a jak wiadomo gdzie szkoła tam i mnóstwo dzieci. Dosyć spora liczba rodziców przywozi swoje pociechy samochodami. Zakaz wjazdu tym pojazdom do zatoczki jest często łamany. Dorośli nie mają jak zostawiać swoich dzieci, więc zdarza się, że blokują na kilka minut autobusom wjazd do niej. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby wprowadzenie tymczasowego pozwolenia na wjazd do zatoczki osobom, które odwożą swoje pociechy do szkoły. Padł pomysł by utworzyć tzw. Strefę Kiss&Ride. Umożliwiałaby ona rodzicom na szybki podjazd i bezpieczne wysadzenie dzieci tuż pod szkołą. Na dzień dzisiejszy ZDM stanowczo odrzuciło ten pomysł argumentując to przepisami. Może przy odpowiednim nacisku ze strony rodziców i szkoły udałoby się w przyszłości rozwiązanie to zrealizować? Czas pokaże, co z tego wyniknie.

Montaż na jezdni odblasków oraz wymiana na mocniejsze lamp w latarniach ułatwiłoby kierowcom zobaczenie osoby na pasach ze znacznie większej odległości. Pozwoliłoby to na zachowanie większej ostrożności. Niestety urzędnicy w tej kwestii rozkładają ręce mówiąc, że nie mają pomysłu na skuteczne rozwiązanie tego utrudnienia. Brak nawet takich chwilowych miejsc parkingowych to nie tylko problem przy szkole. Cała ulica Międzynarodowa i Zwycięzców również się z tym boryka. Brak miejsc powoduje, że kierowcy ryzykując parkują na ulicy, przez co się ona zwęża i trudniej przez nią przejechać nie tylko autobusom, ale również i większym samochodom. Rozwiązanie tego problemu wiele by pomogło zarówno rodzicom odwożącym swoje dzieci, jak i samym mieszkańcom tych ulic.

Tagi: bezpieczeństwo, dzieci, zatoczka autobusowa, zespół szkół nr 84,

Zobacz również

Rodzinne Spotkania z Teatrem Powszechnym już 4 listopada

Rodzinne Spotkania z Teatrem Powszechnym już 4 listopada

piątek, 02.11.2012

Nowy cykl "Rodzinne Spotkania z Teatrem Powszechnym" to jedno z pierwszych tego typu przedsięwzięć w Polsce. [...]

Spotkania dla rodziców - BoboCamp

Spotkania dla rodziców - BoboCamp

czwartek, 16.08.2012

Od września na Saskiej Kępie organizowane będą bezpłatne spotkania dyskusyjne dla rodziców. W trakcie spotkań każdy będzie mógł podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem i poglądami. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Napisz do nas!

Zaproponuj newsa