czwartek , 8 września 2016 r. , Sylwia
Zaproponuj newsa!

Narodowy Dzień Badmintona i The Color Run

W najbliższą sobotę, 10. września, na Stadionie Narodowym odbędą się dwie imprezy sportowe. Pierwszy Narodowy Dzień Badmintona objął patronatem Prezydent Duda. Tym, co wyróżnia The Color Run są klimaty tropikalne oraz specjalny pas startowy dla dzieci. Przez cały dzień wydarzeniom będzie towarzyszyć wiele atrakcji.

Na Stadionie będzie otwartych 50 kortów. Uczestnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnego sprzętu, zwiedzić strefę dla VIP-ów i śledzić poczynania gwiazd występujących w roli zawodników. To także okazja do kibicowania sportowcom biorącym udział w rozgrywkach Pucharu Polski Mężczyzn. Na dzieci czekają zawody z nagrodami. Impreza rozpocznie się o godzinie 10, wstęp na nią jest bezpłatny. Dokładne informacje znajdziecie na tej stronie.

Trasa 5-kilometrowego The Color Run obejmie wyłącznie okolice stadionu. Bieg rozpocznie się o godzinie 14, jednak miasteczko festiwalowe będzie otwarte już od godziny 12:30. W związku z tym należy liczyć się z następującymi ograniczeniami w ruchu samochodowym:

  • ulica Siwca, 8.00-23.00 – zamknięta
  • ulica Sokola, 8.00-23.00 - częściowe zamknięcie na odcinku od ul. Wybrzeże Szczecińskie do skrzyżowana z drogą dojazdową do PGE Narodowego (brak parkingu na ulicy Sokola)
  • ulica Wybrzeże Szczecińskie, 12.30 - 19.00 - zwężenie jezdni wschodniej w kierunku Mostu Świętokrzyskiego do jednego pasa ruchu
  • ulica Zamoście, 12.30-19.00 - zawężenie jezdni wschodniej w kierunku ul. Sokola do jednego pasa ruchu

W trakcie spotkania będzie trwała również akcja charytatywnej Fundacji Konrada Gacy „Dlaczego?” na rzecz 12-letniego Maxa Świerkowskiego. Ponadto przygotowano kampanię edukacyjną o tematyce astmy ciężkiej „Dotleń się wiedzą”. Osoby zainteresowane udziałem w wyścigu mogą odebrać pakiety startowe tylko do 9. września. Wszelkie dodatkowe informacje są dostępne tutaj.

Tagi: badminton, fundacja konrada gacy, stadion naorodowy,

Zobacz również

Szczyt NATO na Stadionie Narodowym

Szczyt NATO na Stadionie Narodowym

czwartek, 09.06.2016 55

Za miesiąc zaczyna się szczyt NATO w Warszawie. W czwartek ratusz poinformował o rekordowych środkach bezpieczeństwa i zamykaniu ulic na skalę, jakiej dotąd nie było. [...]

Mecz na Narodowym – utrudnienia komunikacyjne

Mecz na Narodowym – utrudnienia komunikacyjne

środa, 11.11.2015

13 listopada na Stadionie Narodowym odbędzie się mecz Polska – Islandia. Wydarzenie spowoduje zmiany w ruchu na Saskiej Kępie. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama