poniedziałek , 25 lipca 2016 r. , Informacja prasowa
Zaproponuj newsa!

„Artyści Saskiej Kępy”

W 2016 r. mija 100 lat od przyłączenia Saskiej Kępy do Warszawy Chcielibyśmy uczcić tę rocznicę stołeczności wydarzeniami godnymi wielkich artystycznych tradycji Saskiej Kępy organizując pierwszą wystawę "Artyści Saskiej Kępy".

Bardzo serdecznie zapraszamy twórców sztuk pięknych w różnych dziedzinach, związanych w najrozmaitszy sposób z Saską Kępą, do udziału w wystawie. Zaproszenie kierujemy również do rodzin i przyjaciół artystów, których już nie ma wśród nas.

Na tej wyjątkowej, pierwszej interdyscyplinarnej wystawie środowiska artystycznego Saskiej Kępy nie powinno zabraknąć prac artystów, którzy przez dziesięciolecia tu mieszkali i tworzyli. Ideą wystawy jest pokazanie jak wielu wspaniałych artystów mamy na Saskiej Kępie oraz w jaki sposób są oni związani z tą niepowtarzalną częścią Warszawy.

Prosimy autorów o krótkie opisanie swoich związków z Saską Kępą. Wypowiedzi zostaną zaprezentowane publiczności wzbogacając artystyczne przesłanie wystawy o specyficzny i osobisty ton.

Wystawie towarzyszyć będzie katalog przedstawiający sylwetki artystów, reprodukcje wystawianych prac oraz materiały obrazujące związki artystów z Saską Kępą. Artystów oraz osoby reprezentujące Artystów nieżyjących prosimy o potwierdzenie udziału w wystawie poprzez wypełnienie Karty Zgłoszenia oraz akceptację warunków uczestnictwa.

Organizatorem wystawy jest PROM Kultury Saska Kępa oraz Urząd Dzielnicy Praga Południe.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

Magdalena Czerwosz
kurator wystawy

Tagi: 100 lat, prom kultury saska kępa, rocznica,

Zobacz również

„Miastonauci” i wernisaż wystawy akwareli w PROMie Kultury!

„Miastonauci” i wernisaż wystawy akwareli w PROMie Kultury!

wtorek, 30.05.2017 6

Już 1 czerwca o godzinie 18 w naszym PROMie Kultury odbędzie się promocja książki „Miastonauci” oraz wernisaż ilustrujących ją akwareli, saskokępskiego architekta i artysty Pana Tytusa Brzozowskiego. Specjalnie na tę okazję przygotowano moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Serdecznie zapraszamy! [...]

Artyści Saskiej Kępy

Artyści Saskiej Kępy

niedziela, 06.11.2016 23

Już w najbliższą środę odbędzie się wernisaż wystawy pt. Artyści Saskiej Kępy, jest to jedno z wydarzeń w ramach 100-lecia przyłączenia Saskiej Kępy do stolicy. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama