środa , 9 grudnia 2015 r. , Liza
Zaproponuj newsa!

Parkomaty na Saskiej Kępie?

Z analizy przeprowadzonej przez Ratusz wynika, że niemal połowa samochodów na Saskiej Kępie parkuje niezgodnie z przepisami. Czy warto wprowadzić na terenie dzielnicy parkomaty?

Mieszkańcy alarmują, że Saska Kępa zamienia się w dziki parking. W związku z tym na zlecenie Ratusza zostały przeprowadzone badania polegające na inwentaryzacji miejsc postojowych. Pod lupę został wzięty obszar ograniczony od północy al. Poniatowskiego i al. Waszyngtona, od wschodu – Kanałem Wystawowym, ulicami Zwycięzców, Międzynarodowa, Afrykańska, Egipska, Libijska, Algierska, od południa i zachodu ul. Wał Miedzeszyński. Wyniki są następujące: „2514 miejsc postojowych (rzadko wyznaczonych znakami drogowymi) zajmowanych jest zgodnie z przepisami Prawa o ruchu drogowym. Z kolei 2139 samochodów parkuje na tym obszarze niezgodnie z przepisami, w miejscach do tego nieprzystosowanych”.

Okazało się również, że rotacja aut na miejscach parkingowych praktycznie nie istnieje, samochody zostawiane są na długi czas. „Zaparkowanie pojazdu w badanym obszarze jest utrudnione a często wręcz niemożliwe. Mamy do czynienia w większości z parkowaniami długoczasowymi związanymi najpewniej z miejscem zamieszkania lub miejscem pracy właścicieli pojazdów”.

Autorzy analizy proponują wytyczenie 2866 miejsc parkingowych na poszczególnych odcinkach ulic. Zaznaczają jednak, że na niektórych będzie to trudne lub wręcz niemożliwe. Kolejne rozwiązanie polega na wytyczeniu strefy płatnego parkowania na całym badanym obszarze Saskiej Kępy. Konieczne jest również kompletne oznakowanie wszystkich dróg i wyznaczenie na nich już użytkowanych i nowych miejsc postojowych, a także kontrolowanie przepisów ruchu drogowego przez policję i straż miejską.

Należy zaznaczyć, że analiza nie przesądza o wprowadzeniu strefy płatnego parkowania na badanym obszarze. Decyzja może zostać podjęta po wydaniu opinii przez Zarząd Dróg Miejskich, a także przeprowadzeniu wewnętrznych analiz w biurze budownictwa.

Tagi: analiza, parking, parkomaty, ulica,

Zobacz również

Saska Kępa bez parkomatów

Saska Kępa bez parkomatów

piątek, 20.05.2016 22

Na Saskiej Kępie nie będzie zapowiadanych przez władze miasta parkomatów. Urzędnicy rezygnują z pomysłu wprowadzenia płatnych stref parkowania na rzecz zwiększenia liczby ulic jednokierunkowych. [...]

Spotkanie w sprawie płatnego parkowania na Saskiej Kępie

Spotkanie w sprawie płatnego parkowania na Saskiej Kępie

niedziela, 13.03.2016 5

W poniedziałek 14 marca w Zespole Szkół nr 77 im. Bolesława Prusa przy ul. Zwycięzców 7/9 odbędzie się spotkanie w sprawie analizy komunikacyjnej zasadności wprowadzenia płatnego parkowania na terenie osiedla Saska Kępa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30. [...]

Dołącz do naszej społeczności

Reklama